play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Wisła: Pożar w hotelu. Dym i ogień odcięły drogę ucieczki jednemu z pracowników

today14 października 2021

Background

Do groźnego pożaru doszło w jednym z hoteli w Wiśle. Ogień odciął drogę ucieczki jednemu z pracowników.

Wczoraj chwile grozy przeżyli pracownicy jednego z hoteli w Wiśle. W obiekcie przy ul. ks. bp. Juliusza Bursche późnym popołudniem doszło do pożaru. Akcja strażaków trwała kilka godzin. Na miejscu pracowało 10 zastępów.

– W rozpoznaniu ustalono, że paliła się strefa SPA na poziomie pierwszym. Powierzchnia pożaru to ok. 50 metrów kwadratowych. Zadymienie poprzez klatkę schodową rozeszło się na wyższe piętra oraz pokoje. Działania polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych wody w natarciu, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Łączny czas trwania interwencji to trzy i pół godziny – relacjonował naszej reporterce Michał Pokrzywa, rzecznik cieszyńskiej straży.

Ogień oraz dym odcięły drogę ucieczki jednego z pracowników. Strażacy musieli podjąć działania, dzięki którym wydostali go na zewnątrz i udzielili pomocy. Mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala.

– Jedna osoba nie mogła wyjść na zewnątrz ze względu na silne zadymienie. Ewakuowano ją za pomocą drabiny mechanicznej. Do czasu przybycia ratowników, udzielono jej pomocy medycznej – mówi Pokrzywka.

Na ten moment nie są znane przyczyny wybuchu pożaru. Policja prowadzi w tej sprawie śledztwo. Straty jakie poniósł hotel w wyniku zdarzenia szacuje się na ponad 3 mln zł.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content