play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Wizz Air do Włoch i Izraela już nie lata

today10 marca 2020

Background

Zawieszają wszystkie loty do Włoch i Izraela. Taką decyzję po doniesieniach o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem podjął WIZZ AIR. Samolotowy przewoźnik zaznaczył, że nie będzie wylatywać ze wszystkich polskich lotnisk – w tym z portu Katowice Airport w Pyrzowicach.

Do Włoch i Izraela już nie latają. Podniebny przewoźnik Wizz Air właśnie poinformował, że z uwagi na wzrastające zagrożenie zakażeniem koronawirusem wstrzymuje czasowo loty do tych dwóch państw.

Do Włoch nie dolecą

Loty do Włoch – do Alghero, Bari, Bolonii, Katanii, Mediolanu Bergamo, Mediolanu Malpensa, Neapolu, Pizy, Rzymu Ciampino, Rzymu Fiumicino, Turynu, Wenecji Treviso i Werony – zawieszono do 3 kwietnia. Loty z Katowic, Krakowa i Warszawy do Tel Awiwu i Ejlatu w Izraelu będą zawieszone do 23 marca włącznie.

Rezerwacje zamieniono

Rezerwacje automatycznie zmieniono na najbliższe połączenia na innych trasach. Pasażerowie zostali już o zmianach poinformowani.

Co w zamian?

Klienci, którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji otrzymają powiadomienie pocztą elektroniczną, w którym zaoferowana zostanie im bezpłatna zmiana rezerwacji, pełny zwrot kosztów lub zwrot 120% pierwotnej wartości rezerwacji na konto Wizz Air. Pasażerowie mogą wybrać jedną spośród powyższych możliwości klikając w link w wiadomości e-mail, a następnie wskazując najlepszą dla siebie opcję poprzez samoobsługową platformę.

Linia może informować tylko tych pasażerów, którzy dokonali rezerwacji przez stronę wizzair.com lub aplikację mobilną. Pasażerowie, którzy dokonali rezerwacji za pośrednictwem agencji/biura podróży – włącznie z internetowymi biurami podróży – powinni skontaktować się z firmą, w której wykupili bilety.

Lufthansa też zawiesza loty

Niemiecka Lufthansa odwołała tez wszystkie loty z Pyrzowic do Monachium do 28 marca.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content