play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Wkładasz plastikową butelkę, otrzymujesz punkty! W Wojkowicach stanie recyklomat

today28 września 2020

Background

Wkładasz plastikową butelkę, otrzymujesz punkty, które następnie będzie można wymienić na: gadżety miasta, czy bilety na imprezy kulturalne lub sportowe. Tak już niebawem będzie w Wojkowicach, gdzie stanie automat do segregacji plastikowych butelek. Urządzenie zostało wygrane w konkursie organizowanym przez Coca-Cola Foundation. Koszt urządzenia do recyklingu butelek to ponad 70 tys. złotych. Recyklomat będzie w parku obok przystani rowerowej i powstającego Centrum Przesiadkowego. Punkty będą gromadzone na aplikacji telefonicznej. Trwają rozmowy, aby je można było także wymienić na bilety komunikacji miejskiej. 

Wkładasz plastikową butelkę, otrzymujesz punkty! W Wojkowicach stanie recyklomat. Kapituła konkursowa doceniła działania proekologiczne prowadzone na terenie gminy. Wśród nich akcję zapoczątkowaną przez burmistrza Tomasza Szczerbę „Polska bez plastiku”, której celem jest ograniczanie m.in. zużycia jednorazowych naczyń, podczas imprez organizowanych na terenie Wojkowic oraz całej metropolii. Miasto inwestuje także w fotowoltaikę i pompy ciepła. Przy wojkowickiej oczyszczalni ścieków działa elektrownia fotowoltaiczna, dzięki czemu miejskie ścieki oczyszczane są za pomocą energii słonecznej.

W konkursie wzięło udział wiele miast. Recyklomaty staną nie tylko w Wojkowicach, ale także w takich miejscowościach jak: Łeba, Busko-Zdrój, Słubice, Bielawa Miasto,  Brzesko.
fot. pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content