play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Wiadomości

Władysław Kowalski nie żyje. Znany aktor miał 81 lat

today30 października 2017

Background

Władysław Kowalski zmarł w niedzielę po południu. Zasłużony dla polskiej kultury aktor filmowy i teatralny związany był między innymi z Teatrem Powszechnym, Teatrem Dramatycznym i Teatrem Ateneum. Był aktywny zawodowo do końca swoich dni. Wystąpił między innymi w filmie „Bogowie” Łukasza Palkowskiego.

O smutnej wiadomości poinformował opinię publiczną Olgierd Łukasiewicz – prezes Związku Artystów Scen Polskich. Został upoważniony do tego przez żonę i syna zmarłego.

Władysław Kowalski – wielkie role

Nieodżałowany artysta scen polskich miał na swoim koncie wiele znaczących dla polskiej kultury ról filmowych i teatralnych. Wystąpił w „Katyniu” Andrzeja Wajdy, „Paniach Dulskich” czy filmie Małgorzaty Szumowskiej „Body/Ciało”. Wraz ze swoim odejściem zabrał część historii polskiego kina. Jego ogromny wkład w ojczystą kulturę doceniają wszyscy, którzy poznali jego niezapomniany talent. Doceniły go również polskie władze, które zdecydowały o przyznaniu mu ważnych, państwowych odznaczeń: Złotego Krzyża Zasługi i Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content