play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Władze Piekar Śląskich jako innowacyjny samorząd

today27 lutego 2020

Background

Innowacyjny Samorząd to nowy projekt Serwisu Samorządowego PAP, wyłaniający i nagradzający najbardziej innowacyjne samorządy. Celem konkursu jest promocja kreatywnych i innowacyjnych samorządów oraz inspiracja do podejmowania działań na rzecz innowacyjności. Laureatów, wśród których znalazło się Miasto Piekary Śląskie, wybrała kapituła złożona z przedstawicieli organizacji samorządowych, ministerstw i ludzi nauki.

 

 

Konkurs podzielono na pięć kategorii: duże miasta, gminy miejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy wiejskie oraz powiaty.

-Łącznie do oceny w pierwszej edycji konkursu napłynęło ponad 300 projektów od jednostek samorządu terytorialnego z całego kraju – informuje Jacek Pochłopień, redaktor naczelny Serwisu Samorządowego PAP, członek kapituły. – Zgłoszone projekty dotyczyły bardzo różnych obszarów, między innymi związanych z komunikacją, edukacją, ochroną zdrowia, środowiskiem naturalnym czy inicjatywami społecznymi. Cieszymy się, bo taki był cel naszego konkursu: pokazać różne oblicza innowacji i sukcesy, których autorami są samorządowcy – dodaje Jacek Pochłopień.

Nagrodę w kategorii Gminy Miejskie – za projekt “Parkanizer – udostępnianie informacji o dostępności miejsc parkingowych w czasie rzeczywistym” – odebrał, podczas uroczystości zorganizowanej w siedzibie Ministerstwa Rozwoju w Warszawie, I Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Krzysztof Turzański.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content