play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Władzę w Piekarach Śląskich przejęło wojsko [WIDEO]

today1 kwietnia 2021

Background

Rządy w Piekarach Ślaskich przejęło wojsko. Rano w Urzędzie Miasta doszło do przekazania władzy w ręce Navala, byłego żołnierza jednostki GROM. Decyzję podjęła prezydent miasta Sława Umińska – Duraj.

W obliczu zaistniałem sytuacji i dramatycznych wydarzeń uznałam, że jedynym gwarantem spokoju i bezpieczeństwa w mieście i regionie będzie wojsko. Stąd moja decyzja o rezygnacji z funkcji. Bezkrwawo i pokojowo przekazuję w ręce godne i zacne, prezydenta Navala. Jestem przekonana, że oddaję miasto w dobre ręce. To będzie bardzo dobry prezydent, słuchający ludzi – mówiła prezydent Sława Umińska Duraj podczas przekazania władzy.

Naval ma na koncie zagraniczne misje wojskowe, i wygraną w licytacji na rzec z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale doświadczenie samorządowe to dla niego raczej nowość. – Nigdy nie miałem parcia żeby być dowódcą. Wolałem wykonywać rozkazy. We władzy można się jednak zakochać. Jestem dzisiaj prezydentem Piekar Śląskich. Jestem zaszczycony. Wiem, że żołnierz postara się żeby zgodnie ze swoim sumieniem, dla dobra ojczyzny, wypełniać obowiązki prezydenta bardzo dobrze – mówił Naval.

Nowa władz w mieście to efekt licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Naval zaproponował najwyższa kwotę i dzięki temu dziś rządzi miastem.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content