play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Władze wojewódzkie pomogą turystycznym gminom

today26 stycznia 2021

Background

87,5 miliona złotych trafi do turystycznych gmin. To konieczna pomoc finansowa dla samorządów i przedsiębiorców najbardziej dotkniętych skutkami pandemii.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego uruchomił kolejne dwa filary tzw. Śląskiego Pakietu dla Turystyki. Z pomocy skorzystać mogą między innymi gminy położone w Beskidzie Śląskim, Śląsku Cieszyńskim i Beskidzie Żywieckim.

Pomoc trafi do wyznaczonych przez Urząd Marszałkowski kilkudziesięciu gmin, najbardziej dotkniętych efektami pandemii. Są to gminy, których dochody są mocno oparte na zyskach z turystyki. Pandemia sprawiła, że branża turystyczna praktycznie nie funkcjonuje. Wielu przedsiębiorców ma poważne kłopoty z utrzymaniem swoich biznesów. Wybór samorządów do których priorytetowo skierowana zostanie pomoc finansowa uzasadniał przedstawiciel departamentu turystyki w Urzędzie Marszałkowskim, Wojciech Dziąbek:

-Teren Beskidu Żywieckiego, Śląskiego czy Śląska Cieszyńskiego to jest 38 gmin, które tak naprawdę, stanowią największy potencjał i tam jest ulokowana największa infrastruktura turystyczna naszego regionu.

– Podajemy pomocną dłoń turystyce widząc problemy przedsiębiorców. To także realne wsparcie dla gmin utrzymujących się z turystyki. Stąd decyzja o rozszerzeniu pakietów pomocowych o kolejne filary – dodaje wicemarszałek Wojciech Kałuża.

Nabór wniosków o wsparcie z „Śląskiego Pakietu dla Turystyki” potrwać ma do 3 lutego.

Fot: Facebook/Śląskie. Pozytywna energia

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content