play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Włamali się do wrzutnika monet na myjni. Grozi im 10 lat w więzieniu

today24 czerwca 2021

Background

Do zdarzenia doszło na terenie myjni samochodowej w Lisowie w powiecie lublinieckim. Dwaj mieszkańcy Bytomia w wieku 38 i 41 lat włamali się do wrzutnika monet i ukradli znajdującą się wewnątrz gotówkę. Zareagowali świadkowie i zatrzymali sprawców.

Do zdarzenia doszło na terenie  samochodowej w Lisowie.  Według zgłoszenia, dwóch sprawców poruszających się samochodem osobowym marki Kia, włamało się do wrzutnika monet stanowiącego wyposażenie myjni i dokonało kradzieży znajdującej się wewnątrz gotówki. Kiedy włączył się alarm, sprawcy próbowali odjechać z miejsca zdarzenia. W trakcie próby ucieczki przestępcy uszkodzili ogrodzenie jednej z przyległych posesji.

Świadkami całego zajścia byli dwaj mieszkańcy gminy Kochanowice. Mężczyźni złapali obu włamywaczy, a następnie przekazali ich przybyłym na miejsce mundurowym. Dwaj mieszkańcy Bytomia w wieku 38 i 41 lat zostali zatrzymani i po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet do 10 lat więzienia.

Komendant Powiatowy Policji w Lublińcu mł. insp. Dariusz Kiedrzyn osobiście podziękował mieszkańcom gminy Kochanowice za wzorową postawę obywatelską i wręczył im listy gratulacyjne oraz drobne upominki związane z kampanią „Nie reagujesz – akceptujesz”.

 

 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content