play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Siemianowice Śląskie

Włamywacz recydywista w czasie ucieczki zgubił własny telefon

today27 kwietnia 2021

Background

Do włamania doszło w nocy na terenie jednej z firm w centrum miasta. Złodziej ukradł elektronarzędzia, które jednak porzucił w trakcie ucieczki przed pracownikiem ochrony.

Podczas ucieczki włamywacz zranił się, pozostawiając sporo śladów, które zostały zabezpieczone przez technika kryminalistyki. Ale to nie one przyczyniły się do szybkiego wytropienia przez kryminalnych sprawcy włamania.

Pozostawił wiele tropów

W nocy złodziej włamał się do jednego z budynków firmy mieszczącej się w centrum Siemianowic Śląskich, skąd wyniósł elektronarzędzia. Plan włamywacza nie powiódł się niestety, ponieważ w pogoń za nim ruszył pracownik ochrony.

Sprawca porzucił łup, żeby swobodnie uciekać. Podczas ucieczki zranił się. Na miejscu włamania technik kryminalistyki zabezpieczył sporo śladów, które będą dowodami w prowadzonej sprawie. Podczas oględzin policjanci znaleźli również telefon komórkowy, który musiał zgubić włamywacz podczas ucieczki.

Na koncie miał także piekarnię i plebanię

Kryminalni szybko ustalili właściciela i zatrzymali go. Był nim znany z przestępczej przeszłości 22-latek. Policjanci wytypowali go także do innych włamań, które miały wcześniej miejsce. Okazało się, że włamał się on również do plebanii oraz piekarni.

Zatrzymany siemianowiczanin usłyszał zarzuty za popełnione włamania. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

 

Źródło/fot. Śląska Policja/Siemianowice Śląskie

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content