play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Włodarze górskich miejscowości apelują do premiera

today25 listopada 2020

Background

Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń i Wisła – to tak zwana Beskidzka Piątka. Dziś włodarze tych miejscowości wystosowali pismo do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie wypoczynku zimowego. To właśnie okres od grudnia aż do wiosny był czasem największego zarobku przedsiębiorców żyjących z turystów.

Zamknięcie lokali gastronomicznych i hoteli może doprowadzić do wielu bankructw. – Dlatego piszemy o pomoc do premiera – mówi Tomasz Bujok, burmistrz Wisły:

Wszyscy burmistrzowie i wójtowie beskidzkich miejscowości, zwłaszcza tych miejscowości na których ten przemysł jest podstawową gałęzią gospodarki. Jesteśmy zaniepokojeni całą tą sytuacją i wójtowie i burmistrzowie beskidzkiej piątki postanowili wysłać kilka zdań do premiera formułując kilka postulatów ale też pokazując kilka argumentów, którymi chcieliśmy się posłużyć aby premier mógł jeszcze popracować i zastanowić się nad swoim stanowiskiem.

W piśmie do premiera zawarto pięć punktów. Pierwszy z nich to apel o umożliwienie funkcjonowania poszczególnych branż turystycznych na podstawie wypracowanych i zatwierdzonych protokołów sanitarnych.

Fot.: UM Wisła 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content