play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Woda święcona zamiast maseczek. Szokujące kazanie w kościele na Śląsku

today13 października 2020

Background

Woda święcona zamiast maseczek. To słowa z szokującego kazania, które zostało wygłoszone w parafii p.w. Zesłania Ducha Św. w Pustelni Czatachowa w Żarkach w województwie ślaskim. Nagranie zostało zarejestrowane przez jednego z uczestników mszy świętej.

– Taka prośba ode mnie, żeby nie nosić maseczki, żeby modlić się w wolności, w pokoju, z radością, a nie z maską na twarzy. Jak można wielbić pana Boga w ten sposób? Nie da się, wszystko będzie tłumione. Bardzo Was proszę, jeśli nie chcecie mnie ani członków wspólnoty zakazić, to tutaj jest kropielnica, jest woda święcona, odkażajcie się – mówił z ambony ojciec Daniel Galus.

Autentyczność nagrania została potwierdzona przez portal NTO.pl. Ojciec Daniel Galus to prezbiter Kościoła katolickiego związany z Ruchem Odnowy w Duchu Świętym. Znany z organizowania modlitewnych spotkań ewangelizacyjnych, początkowo w Sanktuarium św. Józefa w Częstochowie, następnie w Sanktuarium o. Pio oraz Hali „Arena” w Częstochowie. Publicznie występuje jako „Ojciec Daniel”.

 

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content