play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Wodzisław: Kompletnie pijany chciał przekupić policjantów. „Macie tu chłopaki pieniądze na kolację”

today25 sierpnia 2021

Background

Policjanci z wodzisławskiej drogówki zatrzymali 56-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego. Jak się okazało, mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierujący chciał wręczyć wodzisławskim policjantom łapówkę w zamian za uniknięcie odpowiedzialności.

Policjanci z wodzisławskiej drogówki zostali wezwani do udzielenia pomocy funkcjonariuszom Straży Granicznej, którzy na autostradzie A1 zatrzymali do kontroli pojazd osobowy marki Volvo, którego kierowca mógł być pod wpływem alkoholu. Jak się okazało, przekazany policjantom mężczyzna miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. 56-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego zaproponował policjantom łapówkę w wysokości 3100 złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Stróże prawa stanowczo zareagowali na słowa: „Zostaliśmy tu sami we trzech, macie tu chłopaki pieniądze na kolację, a mnie zostawcie w spokoju. Prześpię się, do rana wytrzeźwieję i dopiero jutro pojadę dalej”. Mundurowi wyjaśnili kierowcy, że właśnie popełnił kolejne przestępstwo. Mężczyzna został zatrzymany. Zatrzymano mu też prawo jazdy, a pojazd został usunięty z drogi na jego koszt.

Ponadto policjanci zabezpieczyli na poczet przyszłych kar gotówkę, równowartość 2200 Euro. Teraz 56-latek odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i obietnicę udzielenia korzyścii majątkowej funkcjonariuszom Policji w zamian za odstąpienie  od czynności służbowych. Grozi mu kara do 10 lat więzienia. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo przez Prokuraturę Rejonową w Wodzisławiu Śląskim.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content