play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Wodzisław Śl.: Laboratorium do produkcji metaamfetaminy zlikwidowane ZDJĘCIA

today22 stycznia 2020

Background

Laboratorium do produkcji metaamfetaminy zlikwidowane. Wszystko zaczęło się niepozornej kontroli pojazdu. Funkcjonariusze znaleźli przy kierowcy narkotyki, co pomogło im dotrzeć do laboratorium, w którym wytwarzano metamfetaminę.

Do zdarzenia doszło w minioną środę około 18.00, kiedy policjanci kontrolowali osobowego Citroena, który zwrócił ich uwagę przy boisku sportowym w Turzy Śląskiej. Kierujący pojazdem podczas kontroli zachowywał się bardzo nerwowo, nie potrafił znaleźć dokumentów ani racjonalnie wytłumaczyć przyczyny postoju w tym miejscu.

To wszystko wzbudziło podejrzenia śledczych. Zapytany czy posiada środki, których posiadanie jest zabronione oświadczył, że nie ma przy sobie takich substancji i nigdy nie miał z nimi do czynienia. Mimo jego zapewnień funkcjonariusze przeszukali samochód oraz skontrolowali odzież 38-latka. Na tylnym siedzeniu znaleźli woreczek z zawartością pokruszonej skrystalizowanej białej substancji.

Mężczyzna został zatrzymany, a policjanci wszczęli śledztwo. Dotarli oni do informacji, z których wynikało że w domu zajmowanym przez Czecha może dochodzić do nielegalnej produkcji metamfetaminy. Wspierani przez kolegów z Komendy Wojewódzkiej  Policji w Katowicach oraz biegłym z zakresu chemii pojechali do Kobióra w powiecie pszczyńskim, gdzie zatrzymany mężczyzna wynajmował dom.

Podczas akcji śledczy zabezpieczyli metamfetaminę, z której można było przygotować ponad 240 porcji tego narkotyku, marihuanę, 240 tabletek zawierających pseudoefedrynę i 36 kapsułek zawierających MDMA. Ponadto, w miejscu nielegalnej produkcji, śledczy znaleźli również substancje chemiczne oraz prekursory i przyrządy niezbędne do wytwarzania niedozwolonych substancji. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli także broń i podrobiony dokument prawa jazdy.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content