play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Wojciech Korfanty patronem lotniska w Pyrzowicach

today24 czerwca 2021

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach imienia Wojciecha Korfantego – to od dzisiaj oficjalna nazwa lotniska w Pyrzowicach. W uroczystości udział wziął prezydent Andrzej Duda oraz prawnuk Wojciecha Korfantego – Michael Korfanty.

Od dziś lotnisko w Pyrzowicach ma już patrona. Dziś na miejscu odbyła się uroczystość nadania imienia śląskiemu portowi lotniczemu. Jego patronem został Wojciecha Korfanty. W uroczystości nadania oficjalnej nazwy udział wziął prezydent Andrzej Duda:

Wojciech Korfanty jest dla Śląska wielką wartością. Chciał Śląska nowoczesnego w każdym tego słowa znaczeniu. Dlatego ogromnie się cieszę, że poza tym pomnikiem w Warszawie wśród wszystkich pozostałych ojców niepodległości, że jego kolejnym pomnikiem jest to lotnisko tutaj właśnie Katowicach- Pyrzowicach, której jest dla Śląska kolejnym oknem na świat, tym najbardziej nowoczesnym.

Na lotnisku w Pyrzowicach pojawił się dzisiaj także prawnuk Wojciecha Korfantego, Michael Korfanty:

– To lotnisko jest dla mnie szczególne. Używam go od ponad 15 lat jako drzwi do i z Polski. Ale od dzisiaj dzięki wszystkim, którzy przyczynili się do tego wydarzenia moje nazwisko będzie widniało na tych drzwiach i za każdym razem gdy przylecę będę wiedział, że znów jestem w domu, w Polsce.

W holu jednego z terminali pojawiła się również tablica pamiątkowa poświęcona Wojciechowi Korfantemu.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content