play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Pogoda

Wojewoda odwołał pogotowie przeciwpowodziowe w regionie. Synoptycy jednak ostrzegają

today24 czerwca 2020

Background

Wojewoda odwołał pogotowie przeciwpowodziowe w regionie. Synoptycy jednak ostrzegają przed powrotem burz z gradem i gwałtownych ulew. Spaść może nawet do 30 litrów wody na metr kwadratowy.

Stabilizuje się sytuacja na rzekach przepływających przez Śląsk. W związku z tym, wojewoda śląski odwołał pogotowie przeciwpowodziowe, które obowiązywało od środy. Przez intensywne opady deszczu, niebezpieczna sytuacja panowała w siedmiu śląskich powiatach – bielskim oraz w mieście Bielsko Biała, bieruńsko-lędzińskim, cieszyńskim, pszczyńskim, raciborskim, wodzisławskim oraz żywieckim. Jeszcze we wtorek rano – po kilku dniach ulewnego deszczu – stany wód w śląskich rzekach przekraczały stany ostrzegawcze. Tak było na Gostyni w Bojszowach i Brynicy w Kozłowej Górze oraz na Wiśle w Goczałkowicach. Niebezpieczna sytuacja panowała również na Odrze, gdzie na trzech wodowskazach woda zbliża się do stanów alarmowych.

Jednak służby nadal pozostają w gotowości, ponieważ synoptycy nie mają dla nas dobrych informacji. Intensywne opady deszczu powrócą. Ponadto, ostrzeżenie mówi również o burzach z gradem. Na metr kwadratowy spaść może do 30 litrów wody, a podmuchy wiatru dochodzić będą do 80 km/h. Rzeki kolejnych opadów mogą nie przyjąć – mówi wprost Linda Hofman z Rzek Polskich w Gliwicach. W związku z tym, służby terenowe cały czas monitorują sytuację na rzekach.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content