play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Wojewódzki Sąd Administracyjny unieważnił uchwałę dot. zwolnienia dyrektor Alicji Knast

today18 czerwca 2020

Background

Marszałek województwa śląskiego bezprawnie odwołał ze stanowiska dyrektor Muzeum Śląskiego Alicję Knast. To werdykt Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach. Przypomnijmy – Alicja Knast została odwołana ze stanowiska w styczniu 2020 roku.

Dyrektor Knast uchwałę zarządu województwa zaskarżyła i sąd uznał ją za nieważną, wskazując na szereg uchybień. Uzasadnienie mówi na przykład o braku odpowiedniej liczby opinii organizacji społecznych w sprawie wniosku o odwołanie dyrektor muzeum.  Zarząd województwa zajmie stanowisko w tej sprawie, kiedy otrzyma pisemne uzasadnienie wyroku. Jako powód zwolnienia Alicji Knast podawano nieprawidłowości po kontroli, którą przeprowadzono w placówce. Marszałek Jakub Chełstowski o uchybieniach powiadomił wówczas prokuraturę.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach wydał w tej sprawie komunikat:

W dniu 30 marca 2020 r. do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach wpłynęła skarga na uchwałę Zarządu Województwa Śląskiego z dnia 29 stycznia 2020 r. nr 172/99/VI/2020 w przedmiocie odwołania ze stanowiska Dyrektora Muzeum Śląskiego w Katowicach. Sprawa została zarejestrowana pod sygnaturą II SA/Gl 446/20. Wyrokiem z dnia 17 czerwca 2020 r. Sąd stwierdził nieważność zaskarżonej uchwały.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content