play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Wojewódzkie służby podsumowują skutki ulewnych deszczy

today19 maja 2021

Background

Niemal 300 wyjazdów do podtopionych domów garaży czy budynków gospodarczych. Strażacy podsumowują początek tygodnia z ulewnymi deszczami. Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni co rusz mieszkańcom województwa potrzebna była ich pomoc.

-W związku z intensywnymi opadami deszczu straż pożarna w województwie śląskim interweniowała od poniedziałku ponad 260 razy. Najwięcej interwencji odnotowano w powiecie wodzisławskim ponad 130. W bielskim, raciborskim i żywieckim -19. We wszystkich działaniach zaangażowanych było ponad 1400 strażaków zarówno z państwowej jak i ochotniczej straży pożarnej.- Mówi nam rzeczniczka śląskich strażaków, Aneta Gołębiowska.

Pogodowe załamanie podsumowuje też Śląski Urząd Wojewódzki i oferuje pomoc poszkodowanym.

– W gminach dotkniętych przez nawałnice pracują już komisje, które szacują straty. Mieszkańcy mogą tu liczyć na wsparcie do 6 tysięcy złotych. Mogą też liczyć na znacznie większe środki na remonty czy też odbudowę domów czy budynków gospodarczych, które zalała woda. – dodaje rzeczniczka urzędu Aneta Kucharzewska. Śląski Urząd Wojewódzki już przyjmuje wnioski.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content