play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Wojkowice: Chorobliwa zazdrość i alkohol pchnęły go do przestępstwa

today4 listopada 2020

Background

Policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca Wojkowic, którego chorobliwa zazdrość w połączeniu z alkoholem pchnęła na drogę przestępstwa. Mężczyzna najpierw wyładował swoją frustrację demolując drzwi i szyby okienne mieszkania swojej byłej partnerki, by następnie agresję wyładować niszcząc samochód sąsiada kobiety.

Pomimo tego, że związek 43-latka zakończył się 3 lata temu, mężczyzna ewidentnie nie potrafił się z tym pogodzić. Będąc pod wpływem alkoholu przyszedł do mieszkania swojej byłej partnerki, a gdy nie został wpuszczony do lokalu, używając kostki brukowej wybił szyby w oknach i kopiąc dokonał zniszczenia drzwi wejściowych. 43-latek miał również grozić kobiecie. Agresor pojawił się ponownie w pobliżu mieszkania byłej partnerki już po kilku godzinach. Tym razem jednak swoją frustrację postanowił wyładować niszcząc samochód, który jak podejrzewał należy do nowego partnera 36-latki. Wandal przerysował powłokę lakierniczą auta, przebił wszystkie opony i na koniec potłukł przednią szybę. Jak się okazało, auto należało jednak do sąsiada kobiety.

43-latek ponownie oddalił się z miejsca przestępstwa, by po chwili po raz kolejny do niego powrócić. Wtedy na miejscu zdarzenia znajdowali się już wezwani przez pokrzywdzonych policjanci. Zatrzymany 43-latek stanął przed obliczem sądu, który zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy najbliższe miesiące. Mężczyzna może teraz za kratami spędzić nawet 5 lat.

 

źródło: Śląska Policja

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content