play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Wojkowice: Historia zatoczyła koło. Tym razem decyzja nikogo nie dziwi

today15 marca 2021

Background

W Wojkowicach nie będzie Dni Miasta. Dziś taka decyzja nikogo nie dziwi. Inaczej było dokładnie rok temu, kiedy władze Wojkowic podjęły taką decyzję jako pierwsze w regionie. Tym razem można już powiedzieć, że wpływ na odwołanie imprezy ma nie tylko sytuacja epidemiczna.

Historia zatoczyła koło. Dokładnie rok temu burmistrz Wojkowic, Tomasz Szczerba jako pierwszy w regionie poinformował o odwołaniu Dni Miasta 2020. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zamiast na konta gwiazd, trafiły na konto Szpitala Powiatowego w Czeladzi. Kupiono respiratory i częściowo sfinansowano zakup karetki. Po roku, decyzja burmistrza pozostaje bez zmian. Dni Wojkowic 2021 nie będzie:

– Jeżeli mieszkańcy nie będą zaszczepieni, to tak naprawdę organizowanie tego typu imprez byłoby takim, można tak powiedzieć, „zbiorowym samobójstwem”, bo nie wiadomo kto, jak ani w jaki sposób to przechoruje. COVID jest trudną chorobą, to nie jest żadna grypa. Trzeba na niego piekielnie uważać, zresztą coraz więcej młodych ludzi leży pod respiratorem, zmaga się z tą sytuacją, walczy o życie – więc myślę, że na te Dni Wojkowic jeszcze trochę poczekamy -mówi Radiu Piekary Tomasz Szczerba, burmistrz Wojkowic.

Rok temu, w ślad za Wojkowicami poszły także inne samorządy. W tym roku, oprócz sytuacji epidemicznej znaczenie mają też finansowe kłopoty władz samorządowych

– Oczywiście środki angażujemy w różnego rodzaju działania remontowe, inwestujemy w dokumentacje projektowe. Ciężko by było teraz znowu jakieś kolejne inicjatywy przedsiębrać, w sytuacji kiedy my jako samorząd w Wojkowicach trochę „oberwaliśmy” jeśli chodzi o wpływy z podatków, no i musimy sobie w jakiś sposób poradzić – dodaje w rozmowie z Radiem Piekary burmistrz Tomasz Szczerba.

Imprezy w 2020 roku lawinowo odwoływano i przekładano na bardziej sprzyjający czas. Jak się okazuje – jeszcze taki nie nadszedł.

 

/Fot. Zdjęcie poglądowe/

 

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content