play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Wolontariusze pojadą za darmo. Jest też szereg licytacji. ZTM i GZM zagrają z WOŚP

today29 stycznia 2021

Background

ZTM i GZM włączają się w akcję na dwa sposoby – ułatwiając przemieszczanie się wolontariuszy oraz urozmaicając listę atrakcji, przedmiotów przeznaczonych do licytacji.

Związek Transportu Metropolitarnego i Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia włączają się do pomocy w ramach Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

– Chcemy wesprzeć osoby kwestujące bezpłatnymi przejazdami autobusami, tramwajami i trolejbusami na obszarze całej Metropolii. Wystarczy, że wolontariusz pobierze na telefon lub wydrukuje kupon z naszej strony internetowej. Będą one dostępne przed niedzielnym finałem. Wówczas do dyspozycji będzie miał ok. 450 linii na terenie 56 gmin – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM.

Jak informuje biuro prasowe ZTM – oprócz ułatwień dla wolontariuszy, GZM i ZTM przygotowały specjalne aukcje na rzecz tegorocznego „Finału z głową”.

– Pandemia spowodowała, że bardzo mocno postawiliśmy na aukcje. Oprócz gadżetów od fundacji, wystawiliśmy na nich wiele rzeczy ofiarowanych nam przez darczyńców, wśród których znalazł się Związek Transportu Metropolitalnego, a także Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Takie akty dobrego serca dodają mnóstwo sił, zwłaszcza na chwilę przed finałem – przyznaje Andrzej Stanek, szef Sztabu WOŚP Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu.

Wylicytować będzie można m.in. możliwość zobaczenia, jak wygląda codzienna praca w Centrum Zarządzania Ruchem ZTM, pod którego czujnym okiem jest 1500 pojazdów wyjeżdżających na drogi Metropolii.

– Zwycięzca licytacji będzie mógł zobaczyć, jak wygląda praca naszego komunikacyjnego „mózgu“, który każdego dnia, przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, dba o to, by setki tysięcy pasażerów mogło dojechać na czas. 29. finał WOŚP to wyjątkowa okazja, by przekonać się, jak organizowany jest ruch na obszarze, gdzie pojazdy komunikacji publicznej rocznie przejeżdżają ponad 100 milionów kilometrów – mówi Kamila Rożnowska, rzecznik prasowy GZM.

Termin spędzenia dnia w Centrum Zarządzania Ruchem ZTM będzie trzeba wykorzystać do czerwca 2021 roku. A link do licytacji jest dostępny TUTAJ.

To nie koniec atrakcji! Na licytację wystawiona została inna, prawdziwa gratka dla fanów komunikacji publicznej. Chodzi o ramkę z wyjątkowymi biletami. Licytować można klikając TUTAJ.

fot. ZTM

– To prawdziwy unikat. Do zwycięzcy licytacji trafi dwanaście biletów o bardzo niskim numerze seryjnym 0000029. Liczba ta nie jest przypadkowa. Nawiązuje do 29. Finału i przypomina o wszystkich rzeczach, które przez te wszystkie lata udało się zrobić Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Tym bardziej cieszymy się, że mamy w tym swój udział – podkreśla Michał Wawrzaszek. W ramce znalazły się bilety ulgowe, normalne, uzupełniający i bagażowy.

W portalu Radia Piekary pisaliśmy już o jednej z największych atrakcji – tramwaju wypełnionym… wikingami. O tym więcej poczytacie klikając TUTAJ.

Źródło i fot. ZTM

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content