play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

WOŚP uhonorowana w Sosnowcu. Rondo będzie nosić imię fundacji

today7 maja 2021

Background

Sosnowiecka Rada Miasta nazwała rondo u zbiegu ulic Kombajnistów, Mariusza Zaruskiego i Małe Zagórze imieniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak mówi prezydent miasta, to uhonorowanie fundacji, w której działanie jest zaangażowany prawie każdy sosnowiczanin.

W Sosnowcu będzie rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z wytypowaniem odpowiedniego skrzyżowania nie było problemu. Miejscy radni nazwali tak rondo u zbiegu ulic Kombajnistów, Mariusza Zaruskiego i Małe Zagórze. Tuż obok, od lat odbywa się największy w województwie finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Park przy Górce Środulskiej to już symbol finału WOŚP – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

– Mamy cichą obietnicę Jurka Owsiaka, że w momencie kiedy ta nazwa zacznie już oficjalnie funkcjonować, przyjedzie i zobaczy w którym to miejscu dokładnie jest, i pozdrowi wszystkich, którzy w tym WOŚPie biorą udział – czy to z jednej, czy z drugiej strony – czy nosząc puszkę, czy wrzucając do tej puszki swoje środki. A myślę, że prawie każdy mieszkaniec Sosnowca jest w tę orkiestrę zaangażowany – mówi Radiu Piekary prezydent miasta.

Poza nazwą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na rondzie będzie też imię i nazwisko lub nazwa podmiotu, który wylicytuje ten zaszczyt w czasie orkiestrowej aukcji – każdego roku ma się odbywać licytacja na rzecz WOŚP, dzięki której rondo nie tylko będzie honorować WOŚP, ale także wspierać jej działanie.

Sosnowiec to nie jedyne miasto, w którym zrodził się pomysł nadania przestrzeni miejskiej nazwy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobny wniosek społecznicy złożyli w Tarnowskich Górach.

Fot. UM Sosnowiec

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content