play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Wraca Gliwicki Rower Miejski. Wkrótce uruchomionych zostanie 300 jednośladów

today27 marca 2021

Background

Gliwicki Rower Miejski coraz bliżej. Magistrat  rozstrzygnął przetarg na organizację i zarządzanie siecią jednośladów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie  z planem to zwolennicy dwóch kółek z rowerów skorzystać będą mogli już w majówkę.

Konsorcjum warszawskich firm Orange Polska S.A.i Roovee S.A. wygrało przetarg na zorganizowanie, zarzadzanie i eksploatację systemu miejskich wypożyczalni rowerów Gliwicki Rower Miejski w 2021r. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie umowa zostanie podpisana 6 kwietnia.

Konsorcjum Orange Polska S.A. i Roovee S.A. złożyło  najkorzystniejszą ofertę na podstawie kryteriów określonych w dokumentach zamówienia i wygrało przetarg na organizację systemu Gliwickiego Roweru Miejskiego w 2021 r. Konsorcjum zaoferowało zorganizowanie i obsługę GRM za 951 405 zł.

W tym sezonie po Gliwicach będzie jeździło aż 300 rowerów miejskich, które będzie można pobrać i pozostawić na 30 stacjach zlokalizowanych w różnych dzielnicach miasta!

Planowany termin uruchomienia Gliwickiego Roweru Miejskiego to 1 maja. Sezon zakończy się 30 listopada

Umowa z wykonawcą ma zostać podpisana 6 kwietnia, a to oznacza, że majówkę możemy spędzić aktywnie – na Gliwickim Rowerze Miejskim!

System będzie funkcjonował przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Każda z 30 stacji wyposażona będzie w panel informacyjny, średnio 15 stojaków rowerowych oraz średnio 10 rowerów.

Funkcjonowanie systemu uzupełni strona internetowa, na której będzie można się zarejestrować, sprawdzić dostępność rowerów i miejsc postojowych na poszczególnych stacjach. Po Gliwicach będą jeździły głównie standardowe rowery miejskie wyposażone w koszyki, ale będą też rowery typu tandem i cargo familijny.

źródło: UM Gliwice

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content