play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Wracają do misiów i pszczółek. Bytom otwiera przedszkola

today2 czerwca 2020

Background

Dzieci wracają do misiów i krasnoludków. Bytom otwiera dziś wszystkie miejskie przedszkola. Decyzja była możliwa po przeprowadzeniu badań wśród pracowników.

Wracają do pszczółek, misiów i krasnoludków. Bytom otworzył dziś miejskie przedszkola. Wcześniej jednak musiał przebadać personel pod kontem zakażenia koronawirusem.

Badania przedszkolanek

Testy nie potwierdziły zakażenia z dwustu sześćdziesięciu przebadanych pracowników żłobków i przedszkoli w tym mieście. Bytomskie przedszkola są już gotowe na przyjęcie dzieci.

Znikają zabawki

Przyjęcie dzieci do bytomskich przedszkoli wiąże się jednak z szeregiem obostrzeń. Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, z sal zniknęły zabawki i sprzęt, którego nie można zdezynfekować, a pracownicy zaopatrzeni są w środki do dezynfekcji. Rodzice będą musieli także podpisać oświadczenie, w którym wyrażą zgodę na codzienny pomiar temperatury u dzieci.

Żłobek też otwarty

Wczoraj w Bytomiu działalność wznowił Żłobek Miejski numer 1. W pierwszym dniu opiekę zapewniono tam dwudziestu dzieciom. „Nasz budynek daje możliwości wydzielenia czterech stref i podzielenia grup tak, by zarówno dzieci, jak i opiekunowie nie mieli kontaktu z innymi grupami. Docelowo, zgodnie z wytycznymi GIS będziemy mogli przyjąć 42 dzieci”, mówi Lucyna Lenik, dyrektorka Żłobka Miejskiego nr 1.

Pieniądze na testy

Przypomnijmy, że na testy na obecność koronawirusa przeznaczono 200 tys. zł z rezerwy budżetowej naszego miasta. „Przeprowadzenie testów wśród personelu miejskich placówek było koniecznością, by móc w sposób bezpieczny zorganizować opiekę nad dziećmi”, mówił Adam Fras, zastępca prezydent Bytomia.

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej, z placówek w pierwszej kolejności powinny skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content