play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Wracają godziny dla seniorów. Od przyszłego czwartku

today10 października 2020

Background

Wracają godziny dla seniorów.  Wprowadzamy godziny dla seniorów w sklepach spożywczych, aptekach i drogeriach od 10.00 do 12.00- poinformował premier Mateusz Morawiecki na konferencji po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Ta zasada będzie obowiązywała od czwartku 15 października br.

Wracają godziny dla seniorów.  Podczas konferencji Mateusz Morawiecki powiedział: Dążymy do ustabilizowania sytuacji, dążymy do tego, żeby dynamika zachorowań była malejąca.  Osoby powyżej 60 roku życia są narażone na utratę zdrowia i życia. Musimy mieć świadomość, że reguły, które wyznaczamy są wskazówkami, ponieważ to może seniorom ocalić życie.  Apelujemy o  to, aby osoby starsze zostały w domach. Wprowadzamy godziny dla seniorów w sklepach spożywczych, aptekach i drogeriach od 10.00 do 12.00. Ta zasada będzie obowiązywała od czwartku 15 października br.

Jak poinformował prezes Rady Ministrów celem rządu jest ograniczenie zgonów i zapewnienie ochrony najbardziej narażonym na utratę zdrowia lub życia. Najważniejsze zadania na najbliższe tygodnie to:  zapewnienie wydolności służby zdrowia, utrzymanie gospodarki w możliwie dużym reżimie sanitarnym, ale na obrotach.

Jak poinformował prezes Rady Ministrów, kolejne decyzje będą podejmowane w rytmie tygodniowym, co oznacza, że o kolejnych obostrzeniach zostaniemy poinformowani w najbliższy czwartek lub piątek w przyszłym tygodniu.

fot. pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content