play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Slajder Pilne

Kibice wracają na stadiony. Znamy szczegóły decyzji wojewody

today18 czerwca 2020

Background

Kibice wracają na stadiony – ale muszą być przygotowani na dodatkowe obostrzenia. Na ich powrót zezwolił właśnie wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek. Zniesiony zakaz dotyczy tylko niektórych klubów piłkarskich.

Spotkania ligowe z udziałem publiczności ale tylko niektórych klubów. Znamy szczegóły decyzji wojewody śląskiego, Jarosława Wieczorka. Ten dziś zniósł obowiązujący od marca zakaz organizacji imprez masowych z udziałem publiczności. Decyzja dotyczy wyłącznie kilku klubów piłkarskich.

Jakie kluby?

Mecze swoich ulubionych klubów piłkarskich będą mogli na żywo obejrzeć fani dwóch grających w ekstraklasie zespołów: Górnika Zabrze i Piasta Gliwice, kibice pierwszoligowych: GKSu Tychy i  GKSu Jastrzębie oraz drugoligowego GKSu Katowice.

Jakie zasady?

Kibice będą mogli zajmować tylko co czwarte miejsce na widowni. Wyjątkiem są tylko rodziny, które będą mogły siedzieć obok siebie. Stadiony będą mogły przyjąć tylko jedną czwartą dotychczasowej liczby gości. Bilety będzie można kupić wyłącznie przez internet – a spotkanie oglądać z maseczką na twarzy.

Co wolno a czego nie

„Organizatorzy spotkań piłkarskich będą musieli także w uzgodnieniu z inspektorami sanitarnymi ustalić i wdrożyć procedury sanitarne. Chodzi np. o toalety, sposób przemieszczania się po obiekcie, kwestię wejścia na obiekt i wyjścia czy rozmieszczenie środków dezynfekcyjnych w dostępnych miejscach”, zaznacza wojewoda Jarosław Wieczorek dodając, że oczywiście także widzowie nie mogą zapominać o podstawowych zasadach takich jak trzymanie 2- metrowego dystansu od innych uczestników, maseczki czy częsta dezynfekcja rąk.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content