play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Wręczyca Wlk.: ta ucieczka będzie drogo kosztowała

today13 maja 2021

Background

Policjanci z Wręczycy Wielkiej zatrzymali 36-letniego kierowcę bmw, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Najpierw ścigała go kłobucka drogówka, a gdy uciekał pieszo, został zatrzymany przez inny patrol.

Powód ucieczki szybko wyszedł na jaw — mieszkaniec powiatu lublinieckiego był poszukiwany listem gończym. Teraz grozi mu dodatkowe 5 lat więzienia.

Gonili go po mieście, polu i lesie. Policjanci z Wręczycy Wielkiej chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę BMW. Ten minął jednak patrol – nie miał zamiaru się zatrzymać. Mundurowi ruszyli w pościg, wezwali posiłki. Kierowca BMW minął blokadę, uciekając na polną ścieżkę a stamtąd do lasu – gdzie z uwagi na prędkość i nierówności drogi – gubił części karoserii. Kiedy dotarł do nasypu torów kolejowych, przez który nie było już przejazdu, porzucił auto i kontynuował ucieczkę pieszo. Został zatrzymany i obezwładniony przez policjantów. Okazało się, że był już poszukiwany listem gończym, tablice rejestracyjne BMW należały do innego pojazdu, a samochód nie posiadał ubezpieczenia i nie był dopuszczony do ruchu. Sprawą zajmują się już śledczy z prokuratury w Częstochowie.

źródło/foto: Policja

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content