play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Slajder Pilne

Wróciła zima. Gołoledź i intensywny śnieg

today30 stycznia 2021

Background

Zima wróciła i synoptycy z miejsca wydają aż trzy ostrzeżenia pogodowe dla różnych rejonów województwa. To ważne przede wszystkim dla kierowców.

Gołoledź, intensywne opady śniegu i mgły. Aż trzy ostrzeżenia meteorologiczne utrzymane w mocy w województwie. Sypnie przede wszystkim na północy i na południu województwa.

Gołoledź i śnieg

Pierwsze ostrzeżenie dotyczy marznących opadów deszczu ze śniegiem, powodujące gołoledź. Obowiązuje do godziny 16tej na terenie południowych powiatów – cieszyńskiego i żywieckiego. Powyżej 500 m n.p.m. prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, chwilami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej miejscami od 10 cm do 15 cm.

Natomiast na północy województwa, na terenie powiatów częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego i zawierciańskiego prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, chwilami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 10 cm.

Marznące opady deszczu ze śniegiem

To nie wszystko, co dziś czeka mieszkańców województwa. Marznące pady deszczu i deszczu ze śniegiem nawiedzą z kolei centralną część województwa. Spodziewane są na terenie powiatów będzińskiego, okolic Dąbrowy Górniczej i Tarnowskich Gór. Opady śniegu będą miejscami przechodzić w słabe opady marznącego deszczu powodującego gołoledź.

Dodatkowo, jak mówią synoptycy, miejscami może wystąpić mgła.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content