play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Wrócili do rozmów. Trwają negocjacje w Polskiej Grupie Górniczej

today30 stycznia 2020

Background

Z udziałem mediatora o 11 ruszyły negocjacje płacowe w Polskiej Grupie Górniczej. Te odbywają się w siedzibie spółki w Katowicach. Głównym tematem są podwyżki dla załogi.

Rozmawiają o podwyżkach dla załogi. W siedzibie Polskiej Grupy Górniczej w Katowicach od 11 trwają negocjacje płacowe zarządu spółki ze stroną społeczną. Te odbywają się przy udziale mediatora. Rozmowy do łatwych nie należą. a to już kolejne spotkanie w tej sprawie.

Domagają się podwyżek

Związki zawodowe domagają się dwunastoprocentowych podwyżek – zarząd spółki deklaruje, że da tyle, na ile pozwoli wypracowany zysk. Kolejnym tematem ma być system wypłat czternastek.

Trudne rozmowy

Rozmowy będą jednak bardzo trudne, ponieważ nawet nie wiadomo, jaki jest plan dla spółki na ten rok, zaznacza Przemysław Skupin z Sierpnia 80.

  • cover play_arrow

    Wrócili do rozmów. Trwają negocjacje w Polskiej Grupie Górniczej Adam Złotorowicz

Skupin dodaje, że kolejnym dużym problemem jest brak koncesji na wydobycie węgla w kilku śląskich kopalniach. Jeśli dzisiejsze negocjacje nie przyniosą rezultatu, to w poniedziałek ruszą masówki dla załogi a w lutym protesty.

Węgiel na zwałach

Sytuacja Polskiej Grupy Górniczej nie jest najlepsza. Na złożach przy kopalniach zalega blisko 5 milionów ton węgla, z czego przeszło połowa przypada na PGG – największego w UE producenta węgla kamiennego.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content