play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Wsiąść do pociągu byle jakiego… Kolejkowo ponownie otwarte

today29 maja 2020

Background

Wsiąść do pociągu byle jakiego… Kolejkowo ponownie otwarte.  Największa kolejowa makieta w Polsce wznawia po przerwie swoją działalność. Jej twórcy wykorzystali ten czas, by udoskonalić i wzbogacić wystawę o nowe elementy. Na odwiedzających już od soboty, 30 maja, czekać będą nowe, także podniebne atrakcje…

Kolejkowo ponownie otwarte. Popularna makieta kolejowa to pomniejszony o 25 razy świat odtworzony w najmniejszych detalach. Na powierzchni 900 metrów kwadratowych znajduje się 15 makiet, które przedstawiają mieszkańców Śląska i autentyczne budowle tego regionu, jak dworzec kolejowy w Gliwicach wraz z peronami, gliwicki ratusz oraz zabytkowe kamienice. Po Kolejkowie poruszają się pociągi oraz samochody. To także jedyna makieta w Polsce, na której pływa statek i co kilka minut zmienia się pora dnia. Teraz odwiedzający wystawę będą mogli, dzięki interaktywnym przyciskom, sami uruchamiać scenki na makiecie. Dodatkowo – nad ich głowami – pojawią się latające samoloty.

„Pracowaliśmy nad tym rozwiązaniem kilka miesięcy i udało się! Jestem przekonany, że nowe atrakcje zrobią na odwiedzających duże wrażenie. Zadbaliśmy oczywiście także o bezpieczeństwo naszych gości – będziemy regularnie dezynfekować wszystkie narażone na dotyk elementy, jak również regulować liczbę osób przebywających na wystawie, umożliwiając zachowanie bezpiecznego dystansu” – zapewnia Jakub Paczyński, twórca Kolejkowa.

Termin otwarcia Kolejkowa zbiega się z Dniem Dziecka.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content