play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Siemianowice Śląskie

Siemianowice: Wsparcie dla Szpitala Miejskiego

today22 kwietnia 2020

Background

Siemianowice: Wsparcie dla szpitala. 26 tys. zebrała Fundacja Grot. Olbrzymim sukcesem zakończyła się zbiórka pieniężna, która wystartowała z inicjatywy proobronnej Fundacji GROT na rzecz Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich. Zapoczątkowana 26 marca br. akcja pozwoliła zebrać 25 921 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na zakup środków ochrony osobistej personelu siemianowickiej lecznicy. 

Wsparcie dla szpitala to dobra wiadomość dla pracującego tam personelu medycznego.  26 tys. zebrała, które zebrała Fundacja Grot zostanie przeznaczonych na zakup m.in. maseczek chirurgicznych jednorazowych, maseczek z filtrem FFP3 i FFP2, kombinezonów i innych środków ochrony służących do walki z wirusem. Wyrażamy bowiem ogromny szacunek dla służb wszystkich profesji, które walczą z epidemią wirusa SARS-CoV-2 – mówi Andrzej Ostrowski, prezes fundacji GROT. Niemniej uważamy, że nawet najlepsi ratownicy medyczni czy pielęgniarki są bezbronni bez podstawowego wyposażenia ochronnego – dodaje.

Obecnie zarząd fundacji stoi przed kolejnym etapem tego przedsięwzięcia, czyli realizacją zakupów. W związku z tym w ciągu najbliższych tygodni, Szpital Miejski w Siemianowicach Śląskich, może spodziewać się m.in. maseczek chirurgicznych jednorazowych, maseczek z filtrem FFP3 i FFP2, kombinezonów i wzmacnianych, barierowych fartuchów ochronnych, gogli, okularów ochronnych, przyłbic ochronnych, odpornych na dezynfekcje, płynów odkażających do rąk oraz chusteczek do dezynfekcji powierzchni.

Akcję, którą w ciągu tego miesiąca, w mediach społecznościowych udostępniono 1605 razy, wsparło 328 osób. Organizatorzy zbiórki pieniężnej dla Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich, składają wszystkim Darczyńcom serdeczne podziękowania.

źródło: UM Siemianowice

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content