play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Slajder Pilne

Wstrząs w Bytomiu i Piekarach! Miał miejsce w kopalni Bobrek

today19 listopada 2020

Background

Epicentrum było w kopalni Bobrek. Chwilę przed południem zatrzęsła się ziemia w centralnej części aglomeracji śląskiej. To nie jedyny wstrząs dziś na Śląsku.

Ziemia zatrzęsła się w Bytomiu i Piekarach Śląskich a jak podają nasi słuchacze, wstrząs był odczuwalny także w Rudzie Śląskiej – Kochłowicach. Jak ustaliło radio Piekary, epicentrum było w kopalni Bobrek.

Bez zniszczeń

wstrząs miął miejsce w naszej kopalni bobrek, mówi nam Jarosław Latacz ze spółki Węglokoks Kraj. – Nikomu nic się nie stało, załoga została wycofana. Trwają badania jak silny był to wstrząs i  jakie są jego przyczyny. To było na ścianie numer 9 – potwierdza rzecznik.

Nie jedyny wstrząs dziś na Śląsku

Podziemny wstrząs rano miał także miejsce w kopalni Rydułtowy. Był odczuwalny między innymi w Rydułtowach i w Radlinie. Z informacji Polskiej Grupy Górniczej wynika, że nikomu nic się nie stało, a pod ziemią nie ma szkód.

To już kolejny taki wstrząs w ostatnich dniach. Dokładnie dwa tygodnie temu ziemia zatrzęsła się w Katowicach – w kopalni Murcki-Staszic. Wtedy też nie odnotowano zniszczeń.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content