play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Wstrzymane przyjęcia na Gliwickiej Onkologii. Powodem koronawirus

today18 czerwca 2020

Background

Wstrzymane przyjęcia na Gliwickiej Onkologii. Powodem koronawirus. Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach poinformowało wczoraj, że z powodu wykrycia koronawirusa  u lekarzy i pacjentów wstrzymuje przyjęcia do Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej z dniem 18 czerwca aż do odwołania.

Zakażenie zostało zdiagnozowane u 6 pacjentów i 6 członków personelu medycznego na jednym z trzech odcinków Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej, gdzie leczeni są pacjenci z nowotworami przewodu pokarmowego. Odcinek ten jest odseparowany od dwóch pozostałych i ma oddzielną obsadę lekarsko-pielęgniarską. Aby sprostać wymaganiom zapewnienia bezpieczeństwa i wysokim standardom jakości leczenia w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach podjęto decyzję o wstrzymaniu przyjęć również w dwóch pozostałych odcinkach kliniki.

Pacjenci, u których badania molekularne potwierdziły obecność koronawirusa SARS-CoV-2 są izolowani i zostaną przekazani do dalszego leczenia do szpitala jednoimiennego. Zakażeni pracownicy – zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i zasadami sanitarno-epidemiologicznymi – objęci zostali izolacją pod nadzorem Państwowego Inspektora Sanitarnego.
Pozostałe kliniki i zakłady Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach pracują normalnie z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa.

Szpital przypomina o konieczności przestrzegania zasad obowiązujących w Instytucie w czasie pandemii, tj. o noszeniu maseczki ochronnej, zachowywaniu bezpiecznego dystansu i dezynfekcji rąk. Na terenie szpitala obowiązuje zakaz odwiedzin, ograniczany jest także wstęp osobom towarzyszącym pacjentom, zgłaszającym się na badania i leczenie ambulatoryjne. Wyjątkiem są osoby towarzyszące pacjentom niesamodzielnym i niepełnosprawnym, którzy wymagają stałej opieki.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content