play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Wtargnęli do mieszkania i grozili obcięciem palców

today3 czerwca 2020

Background

Wtargnęli do mieszkania i grozili obcięciem palców. To sytuacja z Myszkowa, gdzie sąd zastosował tymczasowy areszt wobec 37-latka i jego 30-letniego wspólnika, którzy pod koniec maja dokonali rozboju na 43-latku. Obaj zostali zatrzymani następnego dnia. Teraz grozi im do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło pod koniec maja w Myszkowie. Zgodnie z ustaleniami śledczych do mieszkania 43-latka zapukało dwóch sprawców. Po wejściu do środka przystawili mężczyźnie nóż do dłoni i zagrozili, że odetną mu palce. Następnie sprawcy zabrali laptopa, monitor komputera, wiertarkę oraz głośnik i wyszli z jego mieszkania. Zaalarmowani policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców, którzy następnego ranka zostali zatrzymani przez kryminalnych.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Młodszy z nich dodatkowo odpowie za posiadanie marihuany. Policjanci odzyskali także utracone na skutek przestępstwa przedmioty. We wtorek decyzją sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 12 lat więzienia.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content