play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Wybieracie się do przychodni szpitala na Ceglanej w Katowicach? Warto to wiedzieć!

today24 sierpnia 2020

Background

Wybieracie się do przychodni szpitala na Ceglanej w Katowicach? Warto to wiedzieć! Ruch pacjenta na terenie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach odbywa się w reżimie sanitarnym tak, aby maksymalnie zabezpieczyć zarówno pacjentów jak personel medyczny przed zakażeniem koronawirusem. Zatem  co muszą wiedzieć pacjenci udający się na badania w szpitalu?

Wybieracie się do przychodni szpitala na Ceglanej w Katowicach? Warto to wiedzieć! Wizyty dla pacjentów odbywają się zgodnie z wyznaczonym przez rejestracje harmonogramem. Pacjent powinien przybyć na teren szpitala (za bramę) na 30 minut przed planowaną wizytą, natomiast zespół przesiewowy zaprasza na teren budynku na 15 minut przed wizytą. Pozwala to na uniknięcie niepotrzebnego stresu i konfliktów.

Poza kolejnością wpuszczani są pacjenci z niepełnosprawnością, kobiety ciężarne, dzieci do pierwszego roku życia oraz pacjenci w zerowej dobie po zabiegu. Każda osobą wchodząca na teren budynku poddawana jest procedurze przesiewowej (dezynfekcja dłoni, mierzenie temperatury, wymiana maseczki na nową zapewnianą przez szpital). Zaopatrzony pacjent udaje się pod wyznaczony gabinet.

Ścieżki wyznaczające ruch pacjenta mają oznaczenia literowe, są opaskowane. Bardzo istotne jest by pacjenci zachowywali odstęp społeczny oraz czytali komunikaty zawarte na tablicach i znakach.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content