play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Wybierasz się do Czech? Koniecznie to przeczytaj

today14 czerwca 2021

Background

Czeskie władze oznaczyły na zielono Polskę na mapie zagrożenia epidemicznego. W praktyce, oznacza to, że możemy wjeżdżać do nich bez specjalnych ograniczeń: do pracy, na zakupy, w interesach a także turystycznie. Trzeba przy tym pamiętać o klasycznych zabezpieczeniach, czyli maseczkach.

Do Czech bez problemu. Co z powrotem?

O ile Czesi prawdopodobnie wpuszczą nas do siebie bez nadzwyczajnych procedur, to już przy powrocie do Polski, nasi mogą wymagać dokumentów, zaświadczeń o szczepieniu czy negatywnym wyniku testu na koronawirusa, z którego zwolnione są tylko dzieci do 11 roku życia. Warto mieć przy sobie komórkę z aktualnymi danymi w aplikacji eM-obywatel czy ogólnie certfikat covidowy, choć przede wszystkim dla polskich służb.

Na czeskiej stronie dotyczącej koronaowirusa, w zakładce”Epidemiologicka prawidla pro przeshraniczni cestovani’, gdzie jest tabela i kolory dla poszczególnych krajów europejskich, w istocie Polska zaznaczona na zielono, to chyba nie pozostawia wątplwiości. Jedna uwaga, przepisy w tym zakresie zmieniają się dośc szybko, więc trzeba te zmiany po prostu śledzić, na przykład na stronach polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych lub portalach turystycznych.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content