play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Wybierasz się do Czech? Koniecznie to przeczytaj

today14 czerwca 2021

Background

Czeskie władze oznaczyły na zielono Polskę na mapie zagrożenia epidemicznego. W praktyce, oznacza to, że możemy wjeżdżać do nich bez specjalnych ograniczeń: do pracy, na zakupy, w interesach a także turystycznie. Trzeba przy tym pamiętać o klasycznych zabezpieczeniach, czyli maseczkach.

Do Czech bez problemu. Co z powrotem?

O ile Czesi prawdopodobnie wpuszczą nas do siebie bez nadzwyczajnych procedur, to już przy powrocie do Polski, nasi mogą wymagać dokumentów, zaświadczeń o szczepieniu czy negatywnym wyniku testu na koronawirusa, z którego zwolnione są tylko dzieci do 11 roku życia. Warto mieć przy sobie komórkę z aktualnymi danymi w aplikacji eM-obywatel czy ogólnie certfikat covidowy, choć przede wszystkim dla polskich służb.

Na czeskiej stronie dotyczącej koronaowirusa, w zakładce”Epidemiologicka prawidla pro przeshraniczni cestovani’, gdzie jest tabela i kolory dla poszczególnych krajów europejskich, w istocie Polska zaznaczona na zielono, to chyba nie pozostawia wątplwiości. Jedna uwaga, przepisy w tym zakresie zmieniają się dośc szybko, więc trzeba te zmiany po prostu śledzić, na przykład na stronach polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych lub portalach turystycznych.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content