play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Wybuch samochodu na sklepowym parkingu w Sosnowcu. Wszczęto śledztwo

today20 lipca 2020

Background

Wybuch samochodu na sklepowym parkingu w Sosnowcu. Wszczęto śledztwo w sprawie wybuchu, w wyniku którego jedna osoba została ranna, a zniszczonych lub uszkodzonych zostało kilkanaście samochodów, elewacja marketu i elementy wyposażenia parkingu.

Do zdarzenia doszło ok godz. 7.30 w sobotę. W samochodzie zaparkowanym na parkingu sklepu budowlanego znajdowały się  butle z gazem propan-butan, acetylenem oraz tlenem. W momencie, kiedy 62-letni kierowca wracał do swojego pojazdu doszło do wybuchu. Mężczyzna znajdował się zaledwie kilka metrów od miejsca eksplozji. Ranny został przewieziony do szpitala. Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami, detonacji uległa przewożona samochodem butla z gazem propan-butan. Eksplozja całkowicie zniszczyła auto dostawcze. Zniszczyła lub uszkodziła również łącznie kilkanaście samochodów, elewację marketu i elementy wyposażenia parkingu.

Akcja gaśnicza pojazdu była niezwykle niebezpieczna i długotrwała, ponieważ w pojeździe wciąż znajdowały się pozostałe dwie butle grożące wybuchem. Policjanci zabezpieczali teren przyległy do miejsca zdarzenia tak, by żadna postronna osoba nie dostała się na niebezpieczny teren. Kiedy strażacy zakończyli działania do pracy mogli przystąpić policyjni śledczy. Obecnie trwają czynności, które pozwolą wyjaśnić wszystkie okoliczności wybuchu. Zgodnie z decyzją prokuratora wszczęto śledztwo w sprawie sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób. Jeśli w toku sprawy okaże się, że do zdarzenia doszło w wyniku czyjegokolwiek działania lub zaniedbania, sprawcy może grozić nawet do 10 lat więzienia.

 

źródło/foto: KMP Sosnowiec

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content