play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Wybuch w Koksowni Przyjaźń. W jakim stanie są poszkodowani?

today23 września 2022

Background

Wybuch w Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej był bardzo groźnym zdarzeniem. Poszkodowani trafili do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. W jakim są stanie?

Wczoraj (w czwartek, 22 września) do Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich przyjętych zostało 4 pacjentów poszkodowanych w wyniku wybuchu w Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej.

Wybuch w Koksowni Przyjaźń – wiadomo, w jakim stanie są poszkodowani

Dwóch spośród czterech poszkodowanych trafiło do CLO bezpośrednio po wypadku, a kolejnych dwóch zostało przetransportowanych do szpitala w godzinach wieczornych, po wstępnym zaopatrzeniu i diagnostyce w innych szpitalach.

Pacjenci trafili z rozległymi oparzeniami, w tym oparzeniami III stopnia, oparzeniami rąk i twarzy oraz podejrzeniem oparzenia dróg oddechowych. Trzech z nich w stanie stabilnym przebywa na Oddziałach Chirurgicznych, a jeden w stanie bezpośredniego zagrożenia życia na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

– W godzinach porannych zespół lekarski oceni i zaplanuje konieczne zabiegi chirurgiczne. W celu diagnozy ewentualnego oparzenia dróg oddechowych na dziś zaplanowane są również u tych pacjentów badania bronchoskopowe. Zlecone zostały także dodatkowe konsultacje specjalistyczne” – informuje lek. Artur Wielgórecki, lekarz dyżurny CLO przyjmujący ww. pacjentów.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content