play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Wychodzisz jutro na dwór? Koniecznie to przeczytaj!

today21 sierpnia 2020

Background

Wychodzisz jutro na dwór? Koniecznie to przeczytaj! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia związane z upałami w województwie śląskim.

To będzie prawdopodobnie ostatnia tak silna fala upałów w tym roku. Eksperci ostrzegają przed weekendem, a szczególnie przed jutrem, bo to właśnie w sobotę żar będzie dosłownie lał się z nieba.

Czeka nas upalny dzień, a upalny dzień to taki, kiedy temperatura w najcieplejszym momencie dnia przekroczy 30 stopni Celsjusza. I tak też zapowiada się jutrzejszy dzień. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia będzie wynosiła około 31 stopni. Przy tak wysokich temperaturach należy nawadniać odpowiednio organizm. Jeśli wybieramy się jutro na spacer, weźmy ze sobą butelki z wodą mineralną oraz oczywiście nakrycia głowy – mówiła Agata Spruś z Planetarium Śląskiego.

A jakie sposoby na upał mają mieszkańcy Śląska? O to spytał ich nasz reporter, Kamil Zatoński:

Pić dużo wody, siedzieć w domu lub spędzać czas w cieniu. A najlepiej być teraz nad wodą. Jak mówią mieszkańcy – da się przeżyć, jeśli nie wychodzi się na słońce.

Z soboty na niedzielę nad Polska pojawi się front, który spowoduje opady i znaczny spadek temperatury. W niedzielę znów odetchniemy, bo termometr pokaże kilka kresek nad 20-tką.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content