play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Wydano kalendarz z okazji 100 rocznicy II Powstania Śląskiego

today19 listopada 2020

Background

Sztandarowy już projekt Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim doczekał się kontynuacji. Instytucja po raz ósmy przygotowała własny, autorski kalendarz, który w tym roku poświęcony jest 100 rocznicy II powstania śląskiego.

Do tej pory, promocja kalendarza związana była z otwarciem wystawy. Podobnie będzie i tym razem, ale w wersji on line:

-Niestety, ze względu na okoliczności nie uda nam się zaprosić państwa do wnętrz Centrum Kultury Śląskiej, do naszego pięknego pałacu. Całe wydarzenie przenieśliśmy jednak do internetu. Promocja kalendarza odbędzie się w sobotę o godzinie 17.00. Nawiązuje on swymi zdjęciami do rocznicy II Powstania Śląskiego – mówi Stanisław Zając, dyrektor Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim.

Dużą atrakcją programu będzie występ zespołu Krzikopa, który ma w repertuarze pieśni śląskie, wykonywane w nowoczesnych aranżacjach.

 

 

W tym roku Centrum zaprasza  do obejrzenia tego wydarzenia ONLINE – na Facebooku Centrum, 21 listopada 2020 r. o godz. 17.00. Dużą atrakcją programu będzie występ zespołu Krzikopa, który ma w repertuarze pieśni śląskie, wykonywane w nowoczesnych aranżacjach. Zespół w sześcioosobowym składzie (Katarzyna Dudziak, Karo Przewłoka, Adam Romański, Spacepierre, Dominik Kalamarz oraz Mateusz Dyszkiewicz) bazuje na starych ludowych przyśpiewkach, tradycyjnych instrumentach (akordeon, skrzypce) i tradycyjnych technikach śpiewu, lecz dodaje do tego nowoczesne dźwięki elektroniki oraz post-rockową perkusję. To powoduje, że muzyka ta odżywa i ma szansę znów cieszyć się popularnością jaką miała pierwotnie, co czyni przygodę z Krzikopą unikatową podróżą w czasie i przestrzeni.

Osoby zainteresowane kalendarzem będą mogły zgłaszać się po niego do Centrum, natomiast wystawę w okresie spowodowanego pandemią zamknięcia Centrum można będzie zwiedzić wirtualnie.

Projekt został zrealizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem „Góry Kultury”, a dofinansowanie pochodzi ze środków Samorządu Województwa Śląskiego.

Fot: powiat.tarnogorski.pl

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content