play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Wygrał samochód w loterii #RozliczPITwTG

today17 czerwca 2021

Background

Ma dopiero 19 lat. Jest absolwentem Salezjańskiego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Tarnowskich Górach. Podatek musiał rozliczyć, bo zarobił pieniądze na praktyce w jednej z tarnogórskich przychodni weterynaryjnych. Dziś z rąk burmistrza Tarnowskich Gór odebrał kluczyki do nowej hybrydy!

Wsiadł za kółko swoich czerech nowych kółek i odjechał! 19 latek z Tarnowskich Gór okazał się zwycięzcą pierwszej loterii pitowej – RozliczPITwTG. Dziś na tarnogórskim rynku odbyła się uroczystość wręczenia nagród, których pula wynosiła ponad 85 tysięcy złotych.

-Niespodziewałem się, że to właśnie ja wygram. I to samochód! Akurat w tym roku zdałem maturę, wybieram się na studia, więc będę miał gdzie i czym jeździć – mówił Radiu Piekary szczęśliwy właściciel samochodu.

 

 

Pomysł loterii powstał po to, żeby zwiększyć udział mieszkańców Tarnowskich Gór w podatku PIT, który dociera do gminy. Zainteresowanie loterią, jak na pierwszy raz, jest zadowalające – ocenia Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór.

– W następnych latach zamierzamy ten pomysł rozwijać, bo w ten sposób próbujemy związać naszych mieszkańców z Urzędem Skarbowym w Tarnowskich Górach. Udział w podatku od osób fizycznych to przecież jeden z podstawowych dochodów gminy – komentuje burmistrz.

W przygotowanej przez Urząd Miejski loterii udział wzięło blisko 3800 mieszkańców. Do wygrania było łącznie 15 cennych nagród.

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content