play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Wyjaśniona sprawa porzuconego pontonu nad Zalewem Nakło-Chechło

today13 sierpnia 2020

Background

Wyjaśniona sprawa porzuconego pontonu nad Zalewem Nakło-Chechło. Policjanci wraz z ratownikami WOPR, strażakami i płetwonurkami poszukiwali właścicieli porzuconych nad brzegiem zalewu rzeczy.

Prawie 60 policjantów z Tarnowskich Gór i katowickiego oddziału prewencji wraz z ratownikami tarnogórskiego WOPR, strażakami i płetwonurkami zaangażowanych było w akcje nad zalewem Nakło-Chechło kolo Tarnowskich Gór. Służby zaalarmowali wędkarze, którzy nad brzegiem zauważyli pozostawiony ponton. Był w nim koc, butelka dla dziecka ze smoczkiem i turystyczne krzesło.

Wszystko wskazywało na to, że mogło dojść do tragedii. Czarny scenariusz jednak się nie potwierdził. Policja ustaliła właściciela pozostawionego na brzegu pontonu. Okazał się nim mieszkaniec Zabrza, który w niedzielę odpoczywał wraz z rodziną nad zbiornikiem. Tłumaczył, że uszkodzony ponton ofiarował dwóm mężczyznom. Ci prawdopodobnie uznali, że do niczego się nie nadaje i zostawili go na brzegu.

Śledczy wciąż jednak poszukują właścicieli rzeczy pozostawionych obok pontonu. Wśród nich była między innymi butelka dla dziecka, krzesło turystyczne i ręcznik kąpielowy.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content