play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Wyjątkowy seans na Stadionie Śląskim już w czwartek

today29 lipca 2020

Background

Wyjątkowy seans na Stadionie Śląskim już w czwartek. 30 lipca szykuje się  flmowa podróż do Ameryki Południowej. Wszystko za sprawą filmów: „Monos – oddział małp” i „Loveling” w kolejnej odsłonie Tauron Samochodowego Kina Studyjnego. Impreza to wspólna inicjatywa śląskich instytucji: Stadionu Śląskiego, Instytucji Filmowej Silesia Film, a także Festiwalu Transatlantyk, którego 10. edycja odbędzie się w październiku w Katowicach. Gospodarzem wydarzenia jest Stadion Śląski. O wyjątkowy repertuar na najwyższym artystycznym poziomie zadbały połączone siły Festiwalu Transatlantyk i Silesia Film.

Wyjątkowy seans na Stadionie Śląskim już w czwartek. Osadzona w południowoamerykańskiej dżungli hipnotyzująca opowieść o nastoletnich partyzantach nazywana młodzieżowym „Czasem apokalipsy” i skąpana w brazylijskim słońcu słodko-gorzka historia matki, która godzi się z dorastaniem syna. „Monos – oddział małp” oraz „Loveling” – to dwa filmy, które będzie można obejrzeć w kolejnej odsłonie Tauron Samochodowego Kina Studyjnego. Pokazy już w najbliższy czwartek i piątek na płycie parkingu P3 Stadionu Śląskiego.

W kinie samochodowym Tauron pokazywane są najciekawsze, ambitne produkcje ostatnich lat, hity poprzedniej edycji festiwalu Transatlantyk, doskonale pasujące do repertuaru znanego widzom kin Instytucji Filmowej Silesia Film.

W projekt zaangażował się również Tauron chcąc zaprezentować ambitne filmy szerszej publiczności w nietypowej aranżacji, a tym samym zaproponować mieszkańcom regionu ciekawe i bezpieczne spędzenie  wakacyjnych wieczorów w towarzystwie gwiazd światowego kina.

Katowicki koncern znany jest ze wspierania lokalnych inicjatyw. Szczególnie tu na Śląsku, skąd pochodzi, gdzie prowadzi swoją działalność i widzi możliwości rozwoju.

W ramach trwającego od 9 lipca Tauron Samochodowe Kino Studyjne zaplanowano pokazy 6 filmów, podzielonych na dwa cykle tematyczne. Czwartkowe wieczory odbywają się pod hasłem „Szalone historie kina”, a piątki to cykl „Zbliżenia: siła kina”. Start każdej projekcji o godzinie 21.30

Program

Czwartki, cykl Szalone historie kina:

30 lipca

Monos – oddział małp (Monos), reż. Alejandro Landes, Kolumbia, Argentyna, Holandia, Niemcy, Szwecja, Urugwaj 2019, 102’

20 sierpnia

Gangster, glina i diabeł (The Gangster, The Cop, The Devil), reż. Won-Tae Lee, Korea Płd., USA 2019, 109’

Piątki, cykl Zbliżenie: siła kina:

31 lipca

Loveling (Benzinho), reż. Gustavo Pizzi, Brazylia, Urugwaj, Niemcy 2018, 95’

21 sierpnia

Reedukacja Cameron Post (Miseducation of Cameron Post), reż. Desiree Akhavan, USA 2018, 90’

Bilety: 35 zł (za samochód)

Seanse odbywać się będą na Parkingu P3 Stadionu Śląskiego

Dojazd do bramy nr 1 B od strony Karolinki

Kino samochodowe powstało w 1933 roku w Stanach Zjednoczonych, a rozkwit przeżywało od końca lat 40. poprzedniego wieku. Była to ulubiona rozrywka amerykańskich rodzin, a także miejsce romantycznych randek dla nastolatków. Kino samochodowe przeżyło kryzys z powodu narodzin i rozwoju telewizji oraz odtwarzaczy wideo, a teraz, z powodu restrykcji spowodowanych pandemią, cieszy się ponownym zainteresowaniem.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content