play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Wykolejenie dwóch wagonów Intercity w Czerwionce-Leszczynach. O włos od kolejnej katastrofy kolejowej

today16 lipca 2021

Background

W miejscowości Czerwionka-Leszczyny, z szyn wypadły dwa wagony ekspresu relacji Bohumin-Warszawa Wschodnia. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejscu pracują już służby kolejowe. Trasa jest w tej chwili całkowicie zablokowana. Ekspresem z czeskiego Bohumina do Warszawy podróżowało 74 pasażerów i dziewięć osób z obsługi pociągu.

Kilkadziesiąt minut temu służby techniczne przystąpiły do ustawiania na torach dwóch wagonów pociągu pasażerskiego relacji Bohumin- Warszawa Wschodnia, które nad ranem wykoleiły się w rejonie Czerwionki Leszczyn. Prace potrwają do południa, a następnie określony zostanie zakres naprawy toru umożliwiający przywrócenie ruchu pociągów.

Na razie pasażerowie muszą liczyć się ze zmianami w rozkładach jazdy:

– Koleje śląskie wprowadziły zastępczą komunikację autobusową, natomiast pociągi PKP Intercity jadą trasą zmienioną. Dla zapewnienia sprawności przejazdów powołany został zespół składający się z przedstawicieli polskich linii kolejowych oraz przewoźników kolejowych. Zmiany w komunikacji są dostępne na stronie www.portalpasazera.pl. Pasażerowie są na bieżąco informowani na stacjach i na przystankach – wyjaśnia Karol Jakubowski z PKP- Polskich Linii Kolejowych.

Wstępne ustalenia wykazują, że przyczyną wykolejenia wagonów pociągu Intercity był podmyty po nocnych deszczach fragment toru. Dokładnie wyjaśni to specjalnie powołana komisja. Pasażerowie pociągu Bohumin- Warszawa wyjechali w dalszą drogę autobusami podstawionymi przez przewoźnika.

Fot: Zdjęcie poglądowe

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content