play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Wykonanie odcinka drogi S1 Mysłowice – Bieruń opóźnione

today7 października 2021

Background

Wykonanie odcinka trasy S1 między Mysłowicami a Bieruniem będzie gotowy dopiero za trzy lata. Termin został przesunięty przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i autostrad wybrała wykonawcę na realizację odcinka drogi S1 na trasie między Bieruniem a Oświęcimiem.

Problemy pojawiły się na pierwszym odcinku od Mysłowic do Oświęcimia. W wyniku perturbacji przy wyborze wykonawcy zrezygnowaliśmy z pierwotnej wersji postępowania przetargowego. W jej miejsce podzieliliśmy te zadania na dwie części . Wybraliśmy wykonawcę odcinka pomiędzy Bieruniem, a Oświęcimiem. Jesteśmy również na etapie wyboru pozostałej części. Tam niestety już na pewno nie zdążymy do 2023 roku – mówi nam rzecznik GDDKIA Marek Prusak.

Termin wykonania drogi między Mysłowicami a Bieruniem za zostać ukończony za 3 lata.

Odcinek od Bierunia do Oświęcimia jest bardzo ważny, aby skomunikować nowo wybudowany układ drogi S1 od Bielska aż do Bierunia z istniejącym układem dróg krajowych. Mamy drogę krajową nr 44, powstanie tam też węzeł. Chcemy osiągnąć w 2023 roku przejezdność na tym odcinku – tłumaczy Prusak.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content