play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Wykonawca przebudowy Opery Śląskiej – pozostanie dłużej na Śląsku

today22 września 2022

Background

Przebudowa Opery Śląskiej w Bytomiu była impulsem do pozostania na Śląsku. Firma ALSTAL, czyli generalny wykonawca prac restauratorskich, konserwatorskich i budowlanych tego ważnego dla regionu obiektu – otworzyła właśnie nowy oddział w Katowicach.

ALSTAL specjalizuje się w projektowaniu i generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych. Firma buduje szpitale, obiekty sportowe, basenowe i przemysłowe, a także mieszkaniowe. Dodatkowo spółka specjalizuje się w renowacji obiektów zabytkowych. To właśnie ALSTAL jest generalnym wykonawcom renowacji Opery Śląskiej w Bytomiu.

-Obecność na Śląsku była naszym marzeniem od dawna. Od roku remontujemy Operę w Bytomiu i mamy nadzieję na kolejne inwestycje. Przez ostatnie 6 lat otworzyliśmy oddziały w Gdańsku, Bydgoszczy, Poznaniu, Łodzi i Wrocławiu – mówi Jarosław Szczupak, prezes filmy ALSTAL.

Kamil Janas, dyrektor katowickiego oddziału firmy ALSTAL dodaje:

-Tutaj widzimy nadzieję w kliencie prywatnym, ponieważ jest na Śląsku bardzo duży przemysł logistyczny oraz dużo zakładów produkcyjnych. Widzimy też szansę w remoncie obiektów zabytkowych.

Intensywne prace remontowe w zabytkowym gmachu Opery Śląskiej rozpoczęły się w styczniu, postępy są ogromne.

-Scena jest przygotowana po to, aby już można było wprowadzić pewne mechanizmy sceniczne, czyli scenę obrotową, zapadnie. Prace zewnętrzne, te budowlane też w zasadzie są na ukończeniu. Jeśli nic nam nie stanie na przeszkodzie, to w przyszłym sezonie artystycznym, na przełomie września i października, zaprosimy publiczność do naszego domu – potwierdza Łukasz Goik, dyrektor Opery Śląskiej w Bytomiu.

Po zakończonej przebudowie, Opera Śląska w Bytomiu ma być jednym z najpiękniejszych oraz najbardziej nowoczesnych zabytkowych obiektów tego typu w Polsce.

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content