play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Wykorzystał seksualnie 13-latkę. Pedofil zatrzymany w Zabrzu

today16 czerwca 2021

Background

Miał kilkukrotnie spotkać się z 13-latką i wykorzystać ją seksualnie. 52-latek z Podkarpacia został zatrzymany za obcowanie płciowe z niepełnoletnią. Mężczyzna przyznał się do winy i trafił do aresztu.

52-latek podejrzany o pedofilię to mieszkaniec województwa podkarpackiego. Według ustaleń śledczych od lutego do marca 2021 roku trzy razy spotkał się z 13-letnią mieszkanką Zabrza. Do zapoznania miało dojść z pomocą jednego z popularnych portali internetowych. Po zawiązaniu znajomości w sieci dochodziło już do spotkań twarzą w twarz. Te, jak podaje policja miały mieć miejsce w jednym z hoteli na terenie Zabrza. Sytuacja wyszła na jaw, bo szkolny pedagog zauważył u dziewczynki niepokojące zachowanie.

Kiedy o możliwości popełnienia przestępstwa zostali poinformowani kryminalni z zabrzańskiej komendy, rozpoczęli intensywne działania operacyjne oraz dochodzeniowo-śledcze zmierzające do zebrania obszernego materiału dowodowego i zatrzymania mężczyzny. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do wykorzystywania seksualnego 13-latki. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa i nie jest wykluczone, że zatrzymanemu przedstawione zostaną kolejne zarzuty.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content