play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Wykupiliście wycieczkę tuż przed pandemią? To ważna informacja dla klientów biur podróży

today31 sierpnia 2020

Background

Wykupiliście wycieczkę tuż przed pandemią?  Ważna informacja dla wszystkich, którzy wykupili wycieczki tuż przed pandemią. 'Mam nadzieję, że na przełomie września i października firmy turystyczne będą mogły zwracać środki turystom, którzy wykupili wycieczki przed pandemią’- zapowiedziała dzisiaj wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Chodzi o wyjazdy organizowane przez biura podróży, a które z powodu ograniczeń pandemicznych się nie odbyły. 

Wykupiliście wycieczkę tuż przed pandemią? To ważna informacja dla klientów biur podróży. Wypłaty to efekt działania Turystycznego Funduszu Zwrotów. Właściciele firm turystycznych będą mogli ubiegać się o wsparcie, składając wnioski do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Wniosek będzie musiał zawierać wykaz umów od których odstąpili klienci. Fundusz następnie będzie weryfikował te wnioski, a po pomyślnej weryfikacji, rekompensaty mają być wypłacane w ciągu 14 dni od jej zakończenia.

Wsparcie branży turystycznej jest możliwe dzięki nowelizację ustawy, która wprowadza kolejne rozwiązania mające pomóc turystyce w dobie koronawirusa. Najważniejszym elementem tej kwestii  to kwestia rekompensat za opłacone i nieodbyte imprezy turystyczne. Znowelizowana ustawa czeka na głosowanie w Senacie.

 

for.pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content