play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Wyłudzali miliony. Zatrzymano 4 przedsiębiorców ze Śląska

today26 sierpnia 2020

Background

CBA zwalcza działalność godzącą w interesy ekonomiczne państwa. Tym razem zatrzymano cztery osoby posługujące się fikcyjnymi fakturami.

 

Katowiccy funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali czterech przedsiębiorców ze Śląska działających w branży usługowej. To kontynuacja czynności związanych ze śledztwem prowadzonym wspólnie z Prokuraturą Okręgowa w Krakowie. Postępowanie dotyczy działania zorganizowanej grupy przestępczej wprowadzającej do obrotu poświadczające nieprawdę faktury VAT. Proceder miał miejsce w latach 2018 – 2019. Wartość fikcyjnych faktur ujawnionych na obecnym etapie śledztwa wynosi ponad 28 mln złotych.

Zatrzymani, po zakończeniu czynności w ich miejscu zamieszkania, zostaną doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Krakowie, gdzie usłyszą zarzuty posłużenia się fikcyjnymi fakturami na łączną kwotę 1 miliona złotych.

Do tej pory w toku śledztwa zatrzymano i ogłoszono zarzuty 25 osobom. Czynności katowickiego CBA trwają, badane są kolejne wątki związane z przestępczą działalnością grupy.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content