play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Wyłudzili z lewych faktur dwa i pół miliona złotych. Wpadli w ręce CBA

today18 czerwca 2020

Background

Sześć kolejnych osób zatrzymanych przez katowickich funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego (CBA). Mieli wyłudzić blisko dwa i pół miliona złotych na lewych fakturach. Zatrzymani to mieszkańcy naszego województwa.

Potężne pieniądze wyłudzili wystawiając lewe faktury. Sześć kolejnych osób w rekach funkcjonariuszy CBA. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy województwa śląskiego.

Poświadczali nieprawdę

Funkcjonariusze katowickiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali sześciu mieszkańców województwa śląskiego. Czynności związane są z postępowaniem dotyczącym działania zorganizowanej grupy przestępczej wprowadzającej do obrotu poświadczające nieprawdę faktury VAT. Według ustaleń śledczych wartość fikcyjnych faktur ujawnionych na obecnym etapie śledztwa wynosi ponad 26 mln złotych. Proceder miał miejsce w latach 2018 – 2019.

Usłyszą zarzuty

Zatrzymani trafili już do Prokuratury Okręgowej w Krakowie, gdzie usłyszą zarzuty – posłużenia się fikcyjnymi fakturami na łączną kwotę niemal 2,5 miliona złotych.

Część większego śledztwa

Jak podkreślają śledczy, to kolejne zatrzymanie w tej sprawie – w której jest już dwudziestu jeden podejrzanych. Wartość fikcyjnych faktur ujawnionych na obecnym etapie śledztwa wynosi ponad 26 mln złotych. Śledztwo ma charakter rozwojowy.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content