play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Wymiana idei – nowy cykl spotkań online Teatru Zagłębia

today19 kwietnia 2021

Background

Instytucje kultury wciąż są objęte pandemicznymi obostrzeniami, jednak nie oznacza to,  że ruch na deskach teatrów zamarł na dobre. Jedną z propozycji kulturalnych Teatru Zagłębia będzie nowy cykl spotkań online.

Teatr Zagłębia zaprasza na nowy cykl spotkań online – „Wymiana idei”, w którym zaproszeni goście przyglądać się będą ważnym problemom otaczającego nas świata. Tematem pierwszej rozmowy będą role społeczne.

– Zapraszamy na rozmowę o rolach. Tych społecznych i tych w teatrze. Za punkt wyjścia obierzemy zrealizowany w Teatrze Zagłębia „Ślub” Witolda Gombrowicza w reżyserii Radka Rychcika. Reżyser o spektaklu mówił tak: „to opowieść o synu marnotrawnym, opowieść inicjacyjna, w której syn detronizuje ojca, by sam udzielić sobie ślubu. To opowieść o zmianie porządku, o zmianie naszych przyzwyczajeń. Ta opowieść to dyskusja o współczesnym modelu rodziny”. To bardzo gombrowiczowskie – bo temat mierzenia się z narzucanymi przez społeczeństwo rolami zawsze był dla Gombrowicza szczególnie ważny – mówi Wojtek Zrałek-Kossakowski, prowadzący rozmowę.

Gośćmi pierwszego spotkania będą filozofka prof. Magdalena Środa oraz semiotyk kultury dr hab. Marcin Napiórkowski. Rozmowę poprowadzi artysta pogranicza teatru i muzyki Wojtek Zrałek-Kossakowski.

Odbędzie się ona w sobotę, 24 kwietnia, o godz. 19:00 na profilu Teatru Zagłębia na Facebooku. Spektakl „Ślub” w reż. Radosława Rychcika można obejrzeć 23 i 24 kwietnia na platformie VOD.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content